انواع آجر کف فرش | قیمت خرید آجر کف

آجر کف فرش یکی از انوع آجر نما نسوز می باشد که در خطوط تولید تمام اتوماتیک و کورههای رولری کارخانه آجر نما شهرزاد ایران زمین، با بهترین مواد اولیه تولید می شود. به همین دلیل در تولید انبوه، انواع آجر نسوز کارخانه شهرزاد ایران زمین، یک رنگ، یک سایز و فاقد تاب و قوس تولید می شود.

مواد اولیه این نوع آجر از عناصر دیر گداز می باشد. این بدان معناست که آجر نسوز نوعی عایق حرارتی است. علاوه بر مواد اولیه، پخت آن در دمای حدود ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ درجه سانتی‌گراد انجام می شود که مجموع این عوامل، استحکام و دوام بسیار بالایی در آجر نسوز ایجاد می نماید.

آجر نما نسوز در ابعاد 31×7 سانتیمتر تولید می شود و در مصارف صنعتی و ساختمانی از مصالح پر مصرف بشمار می رود. اما به تازگی به دلیل تنوع رنگ آن، مورد استقبال بسیار چشمگیر طراحان و معماران قرار گرفته و شاهد کاربرد فراوان آن در نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی ساختمان، در اقصی نقاط دنیا، هستیم.

برای آگاهی از قیمت آجر و دریافت بهترین آجر نما در ایران کافیست با کارشناسان ما در دفتر مرکزی اصفهان و نمایندگی های فروش، در تهران و کیش تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با آجر کف فرش

آجر کف کفش جزو مصالحی است که شاید خیلی از شما در مورد آن شنیده باشید؛ اما اطلاعات دقیقی نداشته باشید. بدون شک شناخت مصالح مختلف برای کف سازی اهمیت بسیار زیادی در نتیجه موفقیت آمیز کارتان دارد. یکی از انواع مصالح همین آجرهای کف فرش هستند که کاربرد بسیار زیادی هم دارند. انواع آنها هم مختلف است که شناخت ویژگی‌های هر کدام از آنها به شما کمک می‌کند تا بتوانید در خریدشان بهتر عمل کنید و درست تصمیم بگیرید. آجر کف فرش جزو مصالحی است که در کف سازی برای باغ، پیاده رو، حیاط و مکان‌های عمومی از آن استفاده می‌کنند و خیلی هم رواج دارد. علت هم این است که هم به اندازه کافی زیباست و هم اینکه مقاومت و دوام بالایی داشته و شما در طولانی مدت می‌توانید از این مصالح برای کف استفاده کنید؛ بدون اینکه آسیبی ببینند. معمولاً آنها را در دو نوع رایج تولید می‌کنند که در ادامه در مورد آن برایتان توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید تا در مورد انواع آنها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

ویژگی‌های آجر کف فرش

اگر قصد خرید آجر کف فرش را دارید، باید ویژگی‌های آن را بشناسید. یعنی باید از این طریق متوجه شوید که یک آجر کف مرغوب با یک آجر معمولی چه تفاوتی دارد. ما در این قسمت ویژگی‌های یک آجر مرغوب از این نوع را به شما توضیح خواهیم داد. آجرهایی که به عنوان مصالح کف مورد استفاده قرار می‌گیرند از مواد معدنی مثل سنگ معدن یا خاک رس تهیه می‌شوند. اگر به اندازه کافی مرغوب باشند، یعنی در دمای بالا قرار گرفته‌اند و در این دما خشک و پخته شده‌اند، همین باعث افزایش دوام و مقاومت آنها می‌شود. از طرفی فشار بالای هوا باعث فشردگی آنها شده و همین باعث می‌شود که اگر دمای هوا تغییر کند، ترک نخورند.

 ویژگی دیگر این است که در شرایط آب و هوایی مختلف با محیط سازگار است و آسیبی به آن وارد نخواهد شد. این آجرها به گونه‌ای تولید شده‌اند که در برابر مواد بازی و اسیدی و عوامل طبیعی مثل یخ زدگی و آتش سوزی کاملاً مقاوم هستند. همچنین در برابر هرگونه سایش و عبور و مرور هم مقاومت دارند و آسیب نمی‌بینند؛ در حدی که از این آجرهای کف فرش در خیابان‌ها هم استفاده می‌شود؛ چراکه حتی سنگین بودن وسایل نقلیه هم به آنها آسیب وارد نمی‌کند. از طرفی ماشین یا هر وسیله دیگری روی آن‌ها سر نمی‌خورد؛ یعنی در واقع خاصیت ضد سرخوردگی دارند. همچنین در برابر فرسایش، نور خورشید و عوامل محیطی کاملاً مقاوم هستند و رنگ آنها به این راحتی‌ها از بین نمی‌رود.

انواع آجر کف فرش - کارخانه آجر شهرزاد

انواع آجر کف فرش

چنانچه قصد دارید آجر کف فرش خریداری کنید، باید انواع این آجرها را بشناسید و اطلاعات کلی در مورد تفاوت بین‌شان داشته باشید که ما انواع آنها را در این قسمت به شما معرفی خواهیم کرد.

آجر کف فرش سنتی

آجر کف فرش سنتی یا آجر دست‌ساز از انواع این آجرها به حساب می‌آید که معمولاً ابعاد ۲۰ در ۲۰ دارند. این آجرها در واقع جزو قدیمی‌ترین آجرهایی هستند که در بناهای تاریخی هم از آنها استفاده شده و به شدت پرفروش هستند. تولید آنها به صورت دستی است؛ یعنی اول خاکی که برای تولید آنها نیاز است را آسیاب و پودر می‌کنند و بعد تبدیل به گِل می‌شود. گل‌ها را داخل قالب فلزی یا چوبی قرار می‌دهند تا شکل قالب را به خودش بگیرد و بعد آنها را از قالب بیرون می‌آورند و در محلی قرار می‌دهند تا به طور کامل خشک شود و بعد وارد کوره می‌شوند تا به اندازه کافی تحت دمای بالا پخته شوند و بعد آنها را وارد بازار کرده و ارائه می‌دهند.

آجر خشتی کف

این آجرها هم به عنوان یکی از آجرهای رایج کف فرش شناخته می‌شوند. در دسته‌بندی آجرهای سنتی قرار می‌گیرند و در خیلی از بناهای خشتی از آنها استفاده می‌کنند.

آجر کف فرش ماشینی یا پرسی

این آجرها همانطور که از نامشان مشخص است؛تولیدشان داخل دستگاه انجام می‌شود. به این صورت که خاک مورد نیاز را آسیاب می‌کنند. سپس آن را وارد دستگاه کرده و این پرس‌ها با قالب‌گیری آجر را بیرون می‌دهند. خاکی که داخل آنها ریخته می‌شود، تحت فشار ۲۰۰ تن قرار می‌گیرد و بعد به خشت آجر تبدیل می‌گردد تا داخل کوره وارد شده و پخته شود. کدها و رنگ‌های مختلفی از این آجرها وجود دارد؛ یعنی شما می‌توانید آنها را از رنگ‌های روشن تا تیره تهیه کنید. سایش این آجرها نسبت به انواع سنتی کمتر است، تنوع رنگی آن ها بیشتر است و جذب آب هم کمتر اتفاق می‌افتد. در نتیجه برای سرویس بهداشتی و حمام گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

آجر کف فرش قرمز

این آجرها همانطور که از نامشان مشخص است، رنگ قرمز دارند. نحوه تولید آنها کمی با دیگر آجرها متفاوت است. معمولاً از خاک‌های معدنی شیل و نسوز داخل آنها استفاده می‌شود و بعد از اینکه خشت آن‌ها را می‌پزند رنگ‌شان قرمز می‌شود. استحکام آنها بسیار بالاست و برای مناطق سردسیری بیشتر استفاده می‌شوند. رنگ پودری اخرا داخل این نوع آجر مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته بعد از مدت زمانی ممکن است رنگ اصلی‌شان از بین برود که معمولا بر اثر بارش باران این اتفاق بیشتر رخ می‌دهد.

در بعضی از شرایط هم ممکن است آنها را با روش پخت ناقص تولید کنند که معمولاً خیلی خرید این آجرها پیشنهاد نمی‌شود، زیرا استحکام آنها به خاطر پخت ناقص بالا نیست و شرایط آب و هوایی مختلف می‌تواند به آنها آسیب وارد کند و هزینه‌هایتان را هم افزایش می‌دهد.

آجر نسوز انگلیسی

آجر نسوز انگلیسی نوع بعدی است که استقامت بسیار بالایی دارد. تنوع رنگی آن هم بسیار بالاست. علت مقاومت بالای آنها استفاده از خاک نسوز است. بعد از اینکه این آجرها را می‌پزند و در دمای بالا قرار می‌دهند؛ کیفیتشان به مراتب افزایش پیدا خواهد کرد.

آجر قزاقی 

برای تولید آجر نسوز یا آجر کف فرش قزاقی از روش دستی و سنتی استفاده می شود! این آجرها بعد از خشک شدن گِل ساخته شده با خاک رس که پایه اصلی این نوع از آجرها را شکل می دهد، داخل کوره های مخصوص قرار می گیرند تا پخته شوند. نکته جالب اینجاست که این نوع آجر مورد تایید سازمان میراث فرهنگی است و بنابراین اگر برای ساخت و ساز به مجوز و تایید این سازمان نیاز دارید، می توانید آجر قزاقی را انتخاب کنید.

آجر بتنی

آجر بتنی هم انواعی از این آجرها است که از ماسه سیمان تشکیل شده و آن را از طریق ماشین‌های آجر زنی وارد بازار می‌کنند. معمولاً داخل محوطه‌هایی از جمله پیاده‌رو و حیاط بیشتر استفاده می‌شوند.

آجر ماسه آهکی

آجر دیگر ماسه آهکی است که هم مقاومت فشاری آن بسیار بالا است و هم سطح صافی دارد که همین باعث می‌شود برای سطح و کفِ محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

کاربرد آجر کف فرش

کف سازی با آجر باعث می‌شود که زیبایی خیره کننده‌ای به محیط بخشیده شود. شما با استفاده از این آجرها می‌توانید کف خانه، باغ، حیاط و خیابان را زیباتر از قبل کنید. مهمترین کاربردهایی که در مورد آنها وجود دارد، شامل موارد زیر است:

کف سازی باغ

شما می‌توانید آجر کف باغ را به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و یک فضای کاملاً زیبا و مقاوم در قسمت کف به وجود بیاورید. در حقیقت باید باغ را با ظاهری بسیار زیبا و دلنشین کف سازی کنید. پس انتخاب آجرهای با کیفیت اهمیت بسیار زیادی دارد که می‌تواند به زیبایی هم کمک کند. این آجرها باید به گونه‌ای باشند که در برابر تغییرات آب و هوایی، ضربه و سایش به اندازه کافی مقاومت داشته و در طول سال‌های مختلف آسیبی نبینند.

قیمت آجر کف باغ - کارخانه آجر شهرزاد اصفهان

به خاطر همین آجر کف فرش گزینه مناسبی است. از دیگر ویژگی‌های این آجرها که باعث می‌شود برای محیط باغ مناسب باشد، خاصیت آبگریزی است. اگر در منطقه زندگی می‌کنید که بارندگی بسیار زیاد است؛ حتماً به سراغ این مصالح بروید که کمتر آسیب می‌بینند و نگهداری از آن هم راحت‌تر است. از طرفی اگر هم آسیب اتفاق بیفتد، تعمیرات آن خیلی راحت انجام می‌شود یا اینکه می‌توانید تعویض را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید.

کف سازی در خانه

از دیگر کاربردهایی که برای این نوع آجرها وجود دارد، این است که می‌توانید آنها را برای کف خانه هم استفاده کنید. در واقع برای زیبا کردن نمای داخلی بسیار عالی هستند و هم اینکه مقاومت بالایی دارند. اگر می‌خواهید یک کفپوش برای اتاق خواب یا فضای نشیمن داشته باشید، می‌توانید به سراغ این موارد بروید. البته که برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. علت اینکه داخل محیط‌های مرطوب استفاده می‌شود، این است که رطوبت را خیلی کم جذب می‌کنند و در نتیجه شوره زنی در آنها اتفاق نمی‌افتد.

کف سازی در خیابان

آجر کف فرش برای خیابان و پارک هم کاربرد بسیار زیادی دارد‌. رنگ‌ها و چیدمان آجر ترکیب بسیار عالی را در محیط خیابان ایجاد می‌کنند و فضا را خیلی زیباتر و تمیزتر نشان خواهد داد. از طرفی مقاومت آنها بسیار بالا است و با محیط زیست هم سازگاری بسیار خوبی دارند و عبور و مرور وسایل نقلیه به آنها آسیب وارد نمی‌کند.

مزایای خرید آجر کف فرش

اینکه خیلی‌ها تمایل دارند به سراغ استفاده از آجر کف فرش بروند، به خاطر مزایایی است که دارند و نمی‌توان آنها را نادیده گرفت! مزایای این آجرها شامل موارد زیر است:

کم هزینه بودن

اگر شما از این کفپوش‌ها استفاده کنید، هزینه‌هایتان تا حد زیادی کم می‌شود، زیرا نسبت به دیگر مصالح بنا قیمت کمتری دارند.

ضد حرارت

این آجرها ضد حرارت یا ضد احتراق هستند. برای پیاده‌رو و کف خیابان خیلی زیاد استفاده می‌شوند. اگر آنها را در ناحیه کف استفاده کنید، به عنوان یک آجر نسوز بسیار عالی عمل می‌کنند. برای فصل زمستان هم بسیار عالی بوده و یک فضای گرم و متعادل را ایجاد می‌کنند.

استحکام بالا

آجر کف فرش در برابر هرگونه فشار، استحکام و مقاومت بسیار بالایی دارد. تخریب در آنها به راحتی انجام نمی‌شود. از طرفی رنگ هم دچار مشکل نخواهد شد؛ دقیقاً مانند بناهای آجری قدیمی که هیچ مشکلی برایشان اتفاق نمی‌افتد و تا طولانی مدت سالم باقی می‌مانند.

نگهداری آسان

استفاده از آجر کف فرش باعث می‌شود که شما کار سختی برای نگهداری نداشته باشید، زیرا کثیفی و لکه کمتر به آنها جذب می‌شود. نیاز به تمیزکاری در آنها کمتر است و اگر هم قرار باشد تمیزشان کنید، خیلی راحت می‌توانید این کار را انجام دهید. فقط کافی است با استفاده از کیسه گونی یا محلول نانو آن ناحیه را تمیز کرده و براقیت کافی را به وجود بیاورید.

در دسترس بودن

از دیگر ویژگی‌هایی که در مورد این نوع آجرها وجود دارد، این است که در دسترس هستند. زیرا تولیدات آنها به صورت انبوه انجام می‌شود و نسبت به مصالح دیگر مانند سنگ بیشتر در دسترس قرار می‌گیرند و شما می‌توانید برای خیابان، کف سازی خانه و غیره از آنها استفاده کنید. همچنین نحوه چیدمان و ترکیب رنگی در آنها هم کاملاً دست خودتان است.

قیمت آجر کف فرش

هیچگاه برای آجر کف خشتی یا کف فرش یا هر نوع آجر دیگری نمی‌توان قیمت مشخص و ثابتی را اعلام کرد. زیرا در بازه‌های زمانی مختلف عوامل زیادی هستند که می‌توانند قیمت آنها را دستخوش تغییر کنند. به خاطر همین به جای اینکه به سراغ قیمت بروید، عوامل تاثیرگذار روی قیمت را بشناسید تا بتوانید برای خرید آنها بهتر برنامه‌ریزی کنید.

خرید آجر کف فرش - کارخانه شهرزاد ایران

عوامل موثر بر قیمت آجر کف فرش

عوامل مختلفی هستند که روی قیمت آجر کف فرش تاثیر گذاشته و باعث می‌شوند که شما در بازه‌های زمانی مختلف آنها را با قیمت متفاوت خریداری کنید که این عوامل شامل موارد زیر می‌شود:

  • طرح، ابعاد و رنگی که برای آجر وجود دارد روی قیمت نهایی آن تا حد زیادی تاثیر می‌گذارد و در واقع مهمترین عامل شناخته می‌شود.
  • نوع کف فرشی که خریداری می‌کنید هم بسیار اهمیت دارد که بستگی به مقاومتشان قیمت‌ها متفاوت است.
  • حتی نوع بسته‌بندی این آجرها هم جزو مواردی است که تا حد زیادی می‌تواند قیمت را دستخوش تغییر قرار دهد.
  • اینکه دمای کوره کم یا زیاد بوده باشد هم در نهایت روی قیمت تاثیر می‌گذارد، زیرا باعث تغییر میزان مقاومت این آجرها خواهد شد.

در نهایت شما با مراجعه به مجموعه ما می‌توانید قیمت آجر کف فرش اصفهان همچون قیمت آجر کف فرش قزاقی و … را متوجه شوید و یک خرید کاملاً عالی و مقرون به صرفه داشته باشید.

نحوه خرید آجر کف فرش از کارخانه آجر شهرزاد

برای خرید این آجرها کافی است که به مجموعه ما، آجر شهرزاد مراجعه کنید. شما همچنین با ورود به صفحه اصلی سایت می توانید، راه‌های ارتباطی با ما را ببینید. همچنین می‌توانید انواع محصولات را ببینید و در مورد ویژگی‌های آنها مطالعه کرده و در نهایت تصمیم بگیرید که می‌خواهید کدام یک از انواع آجر را تهیه کنید. مجموعه ما همیشه بهترین و عالی‌ترین انواع آجرها و مصالح همچون آجر تایل، آجر رستیک، آجر لعابدار و … را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. قیمت‌ها هم کاملاً استاندارد و مقرون به صرفه هستند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *